Видеопроект  "Гимнастёрка"

Команда "Seventh eye" (учащиеся VII класса  совместно с педагогом Мацкевич СС) предлагают вашему вниманию видеопроект "Гимнастёрка".

Видеопроект отражает жизнь учащихся Браславской гимназии, заостряет внимание на вопросах, актуальных для гимназического сообщества.

Проект создан при поддержке международной организации iEARN /AUV

In school year 2012\2013 Club of Young Directors "Seventh Eye" has been organized in Braslav Gymnasium. The participants of the Club are mostly students of Grade 7 "A".
The coordinator of the Club is Svetlana Matskevich, a teacher of Braslav Gymnasium.
The participants of the Club are initiators of the video project "Ghimnasterka". This project reflects life of Braslav Gymnasium students, attracts attention to the events and problems that are really important for the members of the Gymnasium community.
The work of the Club is possible thanks to the support of iEARN.

Выпуск №1 "Подежурили":

uniform 1

Выпуск №2 "Настоящие друзья":

uniform 2

Выпуск №3 "Мечты сбываются":

uniform 3

Выпуск №4 "Доигрались":